Datum: 21 maart 2026
Aanvang: 11:00 uur
Locatie: Factorium, Tilburg
Kortingspas: (reserveren niet verplicht)
Prijs: gratis
Programma
Voor de vijfde keer vieren we in Tilburg de geboorte van Johan Sebastian Bach. Jong en oud kan genieten van een breed toegankelijk programma op verschillende locaties in de stad – waarbij óók hedendaagse, op de grootmeester geïnspireerde composities klinken van onder meer Sofia Goedbaidoelina en onze eigen stadscomponist Nicoline Soeter. Bovendien komen topmusici als Nieuw Amsterdams Peil en Goska Isphording spelen – en dat allemaal gratis!
Nicoline Soeter schreef speciaal voor de Happy Bachdag 2026 een nieuw werk, Happy little accidents, voor het draaiorgel Fata Morgana. Orgelexploitant Thijs Haenen heeft de compositie uitgekapt in een kartonnen orgelboek, een soort geperforeerde strook karton die de partituur vormt. Voor deze unieke compositieopdracht heeft de stadscomponist zich laten inspireren door verschillende werelden. De statige klank van het kerkorgel en de muziek van Bach in het kader van de Happy Bachdag, de uitbundige, feestelijke sfeer van een draaiorgel en de slapstick, cartoonachtige effecten van een theaterorgel. Het is een stuk met grote contrasten. Barokke structuren botsen met vrolijke uitspattingen en ontsporen gaandeweg.
Happy little accidents is de hele dag te horen op het Factorium Plein tussen 11.00 en 17.00. De feestelijke première van de nieuwe compositie vindt om 14.00 uur plaats in aanwezigheid van de componist. Kijk voor meer informatie over het programma op de website van Happy Bachdag.